Lozenec

Destinácia

Destinácia

Odchod

Odchod

Návrat

Návrat

Doprava

Doprava

Strava

Strava
Zobraziť

Lozenec v kocke

Mestečko Lozenec

Ak máte dosť zhonu, stresu a ruchu veľkého mesta doma, chcete si užiť pokoj a ticho, Lozenec je pre vás ideálnym miestom. Okrem piesočnatej pláže tu nájdete aj krásne figové a lesné háje a rozsiahle vinice, takže by ste nemali obísť ani miestne vinárne. Aktuálne žije v mestečku asi 250 rodín, takže sa môžete tešiť na komornú rodinnú atmosféru. Domčeky si tu kupujú nie len Sofijčania, ale aj cudzinci, ktorí tu trávia pokojné dovolenky pri mori. Okrem krásnej prírodu nechýba ani základná občianska vybavenosť, tenisové kurty, vodné športy a vybrať sa môžete aj výlet na horských bicykloch.

Lozenec je vzdialený od Burgasu asi 70 km, čo je v celku prijateľná vzdialenosť a určite môžete podniknúť celodenný výlet do štvrtého najväčšieho mesta v Bulharsku. V blízkosti dedinky Lozenec leží aj mesto Carevo, ktorého počet obyvateľov sa pohybuje okolo 6 000 a je tiež vyhľadávaným turistickým miestom.

Hotely

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Volutpat elit sed pretium, egestas sed sit.

Polohy hotelov

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Volutpat elit sed pretium, egestas sed sit.
Mapa

Viacej informácií

História a pamiatky

Mestečko Lozenec nemá príliš dlhú históriu, pretože bolo založené až v roku 1924. Pôvodne rybárska dedinka sa dnes mení na stále populárnejšiu turistickú destináciu. Lozenec bol založení obyvateľmi dedinky Velika, ktorá sa nachádza vo vnútrozemí. Ľudia, ktorí sa chceli venovať rybolovu a chceli žiť pri mori sa tak začali sťahovať na pobrežie. Pôvodne sa mesto volalo Emberli a svoj názov malo odrody hrozna, ktorá je v tejto lokalite veľmi obľúbená. Historické pamiatky tu zastupuje kostol, ktorý bol postavený v 17. storočí.

Pláže v mestečku a jeho okolí

Ak je niečoho v Lozenec veľa tak sú to pláže. V tomto smere sa mu vyrovná máloktoré bulharská alebo svetová destinácia. Niektoré pláže si k sebe vzali miestne luxusné hotely, väčšina je ale voľne prístupná. Pre odvážnych je tu aj obľúbená nudistická pláž. Najnavštevovanejšia je hlavné pláž, ktorej dĺžka je asi 1 km. Práve tu nájdete aj rôzne služby, obchody, reštaurácie, kaviarne, detské centrum, atrakcie a podobne. Pláž je vhodná aj pre rodiny s deťmi, pretože má mierny spád, dobrý prístup do mora a je tu aj dohľad plavčíkov. V blízkosti hlavnej pláže sa nachádza aj kemp, takže Lozenec poteší aj tých, ktorí vyhľadávajú tento typ dovolenky a ubytovania.

Zaujímavosti a atrakcie v okolí

Lozenec je ideálny pre ľudí, ktorí milujú pokoj a prírodu. Asi 18 km od Lozenec sa nachádza prírodná rezervácia Ropotamo. Ropotamo je rieka, ktorá je zaujímavá najmä svojim 30 m širokým ústím. Toto miesto je biotopom pre veľa rastlín, z ktorých asi 100 patrí k ohrozeným druhom v Bulharsku. Spodná časť rezervácie je turistami aj miestnymi obyvateľmi vyhľadávané kvôli vodným leknám v močiari Arkutino, hniezdeniu orliaka morského aj kamenným formáciám Levia hlava nad riekou. Práve táto lokalita je od roku 1940 vyhlásená za prírodnú rezerváciu a chránenú pamiatku. Je jasné, že ak máte radi výlety do prírody toto miesto nemôžete vynechať.

Dovolenky

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Volutpat elit sed pretium, egestas sed sit.

Niečo málo z Bulharska

Severná pláž Primorska sa umiestnila na 80. mieste v nedávnom rebríčku 100 najkrajších pláží v Európe 2023.
Pre znalcov to nie je prekvapenie, pretože pláže v Primorsku ponúkajú veľa miest s úžasným výhľadom a jedinečným čarom.
Môžu sa pochváliť úžasnými úsekmi piesku s krištáľovo čistou vodou, ktoré určite stoja za návštevu.
Tí, ktorí navštívia pláže v Primorsku, budú odmenení, či už si vyberú navštevovanejšie alebo pokojnejšie miesta, ktoré sú skrytým rajom nedotknutej prírody a pokojného prostredia.
Tento klenot určite stojí za návštevu aj pre tých, ktorí doteraz nemali Bulharsko v "hľadáčiku" ich záujmu a hľadajú menej známu destináciu pre ich dovolenku.

Prihláste sa na odber First minute a Last minute ponúk a noviniek.