Nesebar

Destinácia

Destinácia

Odchod

Odchod

Návrat

Návrat

Doprava

Doprava

Strava

Strava
Zobraziť

Nesebar v kocke

Antické mestečko, ktoré leží 30 km severne od Burgasu, sa v posledných rokoch stalo známym a vyhľadávaným dovolenkovým miestom zahraničných turistov.
Pýši sa bohatou históriou, ktorá siaha až do 6. storočia p. n. l., kedy bolo založené Thrákmi pod pôvodným názvom Mesambria. Obyvateľstvo tvoria zo značnej časti potomkovia gréckych usadlíkov. Starý Nessebar leží na malom skalnatom polostrove s rozlohou 2,5 km2. S pevninou je spojený len úzkou šijou, na začiatku ktorej stojí drevený veterný mlyn. Na tomto malom priestore bolo vybudovaných až 40 chrámov; dodnes sa z nich zachovalo dvanásť a tak sú skvelou príležitosťou k nahliadnutiu do gréckej, byzantskej aj rímskej architektúry. V mestečku je Archeologické a Etnografické múzeum a aj v súčasnosti v ňom prebiehajú rozsiahle archeologické práce. Jeden z dôvodov absencie hotelových komplexov v centre je i snaha zachovať jeho starobylý a jedinečný vzhľad. Celé hodiny tu môžete stráviť prechádzkami po kľukatých, kameňmi vydláždených uličkách, obdivovaním jednoduchej krásy drevených domov z 19. storočia či zvyškov pôvodných hradieb a popri tom si posedieť v kaviarni, prehŕňať sa v tovare miestnych obchodníkov alebo sa len tak kochať pohľadom na starý rybársky prístav.

Hotely

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Volutpat elit sed pretium, egestas sed sit.

Polohy hotelov

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Volutpat elit sed pretium, egestas sed sit.
Mapa

Viacej informácií

Celé pobrežie polostrova je lemované miestnymi reštauráciami, ktoré neodolateľne lákajú k ochutnaniu čerstvo ulovených a skvelo pripravených morských špecialít, bulharského vína i rakije. Celkový obraz mesta dokresľuje úchvatná prírodná kulisa – more.
Nové mesto rastie na pevnine pozdĺž pieskovej pláže – tvoria ho viac či menej originálne hotely, penzióny, reštaurácie, poväčšine s čarovným výhľadom na staré mesto. Aby bola ponuka turistických služieb úplná, nezabúda sa ani na športoviská.
Nessebar bol ako svetové a kultúrne dedičstvo zapísaný do zoznamu organizácie UNESCO. K jeho popularite dnes prispieva aj fakt, že je spojený so Slnečným Pobrežím – spája ich pešia zóna, po ktorej premáva výletný vláčik. Pravidelná autobusová doprava zabezpečuje spojenie aj s Burgasom.

Dovolenky

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Volutpat elit sed pretium, egestas sed sit.

Niečo málo z Bulharska

Severná pláž Primorska sa umiestnila na 80. mieste v nedávnom rebríčku 100 najkrajších pláží v Európe 2023.
Pre znalcov to nie je prekvapenie, pretože pláže v Primorsku ponúkajú veľa miest s úžasným výhľadom a jedinečným čarom.
Môžu sa pochváliť úžasnými úsekmi piesku s krištáľovo čistou vodou, ktoré určite stoja za návštevu.
Tí, ktorí navštívia pláže v Primorsku, budú odmenení, či už si vyberú navštevovanejšie alebo pokojnejšie miesta, ktoré sú skrytým rajom nedotknutej prírody a pokojného prostredia.
Tento klenot určite stojí za návštevu aj pre tých, ktorí doteraz nemali Bulharsko v "hľadáčiku" ich záujmu a hľadajú menej známu destináciu pre ich dovolenku.

Prihláste sa na odber First minute a Last minute ponúk a noviniek.