Počasie a klíma v Bulharsku

Obrovskou výhodou čiernomorského pobrežia je to, že zostup do mora je väčšinou mierny, spád dna postupný, čím sa stáva ideálnym aj pre neplavcov a rodiny s malými deťmi. Voda je mimoriadne čistá a nevyskytujú sa v nej nebezpečné či nepríjemné živočíchy, ako sú napríklad jedovaté ryby, pálivé medúzy, ježkovia atď. O čistote vody svedčí aj fakt, že sa sem pravidelne vracajú delfíny. Čierne more je bez výrazného prílivu a odlivu a má nízky obsah solí, ktoré však majú blahodarný vplyv na pokožku, čo ocenia najmä ľudia trpiaci dermatologickými problémami. Teplota vody sa v mesiacoch jún – september pohybuje medzi 22-26 stupňami Celzia, niektoré letá má teplota morskej vody až 27 stupňov, takže sa môžete kúpať od mája do októbra. Na rozdiel od severnej časti pobrežia (mierne kontinentálne podnebie), má podnebie na juhu stredomorský charakter (vplyv Stredozemného mora), aj teplota morskej vody je tu o pár stupňov vyššia ako na severe.

Pláže sú dlhé a široké s jemným zlatistým pieskom a sú považované za jedny z najlepších v Európe. Vstup na verejné pláže je zadarmo, platí sa však za použitie slnečníkov a lehátok.

Niečo málo z Bulharska

Severná pláž Primorska sa umiestnila na 80. mieste v nedávnom rebríčku 100 najkrajších pláží v Európe 2023.
Pre znalcov to nie je prekvapenie, pretože pláže v Primorsku ponúkajú veľa miest s úžasným výhľadom a jedinečným čarom.
Môžu sa pochváliť úžasnými úsekmi piesku s krištáľovo čistou vodou, ktoré určite stoja za návštevu.
Tí, ktorí navštívia pláže v Primorsku, budú odmenení, či už si vyberú navštevovanejšie alebo pokojnejšie miesta, ktoré sú skrytým rajom nedotknutej prírody a pokojného prostredia.
Tento klenot určite stojí za návštevu aj pre tých, ktorí doteraz nemali Bulharsko v "hľadáčiku" ich záujmu a hľadajú menej známu destináciu pre ich dovolenku.

Prihláste sa na odber First minute a Last minute ponúk a noviniek.