Primorsko

Destinácia

Destinácia

Odchod

Odchod

Návrat

Návrat

Doprava

Doprava

Strava

Strava
Zobraziť

Primorsko v kocke

Kedysi malá rybárska dedinka osídlená na konci 19.storočia, dnes dynamicky sa rozvíjajúce stredisko cestovného ruchu, perla južného Čiernomoria sa nachádza 50 km južne od Burgasu. Toto mestečko s populáciou okolo 3000 obyvateľov mimo sezóny sa rozkladá na myse Kjuprija, vsadené medzi zálivom Stamopolu a Diabolskými zálivom.
Vďaka tomu, že sa rozkladá na polostrove, disponuje dvoma nádhernými a charakterovo odlišnými plážami.

Má ešte jednu geografickú výhodu: obklopuje ho pohorie Strandža, ktoré okolo celého mestečka vytvára neopakovateľnú, krásnu a romantickú scenériu. Len 3 kilometre od Primorska sa nachádza rieka Ropotamo, ktorej tok je vyhlásený za prírodnú rezerváciu aj vďaka unikátnym drevinám typickým pre tropické podnebie a tiež ostatnej výnimočnej flóre a faune.

Začína od
/
konečná cena
pre 2 dosp. osoby

konečná cena
pre 2 dosp. osoby

Rezervovať

Poloha a popis

Apartmánový komplex sa nachádza cca 700 od strednej časti severnej aj južnej pláže. V rámci komplexu sa nachádza reštaurácia s vonkajšou terasou, bazén s jacuzzi a poolbarom. Lehátka a slnečníky pri bazéne sú zdarma, k dispozícii pri bazéne detské preliezačky. Možnosť parkovania v areáli (v závislosti od obsadenosti komplexu). Celý komplex dotvára pekne udržiavaná zeleň. V rámci komplexu je reštaurácia s vynikajúcou kuchyňou a aj veľkosklad potravín, možnosť nákupu aj na drobno. Najbližší supermarket a pekárnička cca 50 metrov. Jeden z najkrajších apartmánových komplexov v Primorsku.

Ubytovanie

Ponúkame apartmány typu 2+2 a 4+2.
Аpartmán typu 2 + 2:  celková výmera tohto typu je od cca 25 do 35 m2, a tvorí ho jedna miestnosť s 2 základnými lôžkami (resp. manželskou posteľou) plus rozkladaci gauč (pre 1 dosp. osobu resp. 2 menšie deti). V rámci miestnosti sa tiež nachádza kuchynský kút so základným vybavením na prípravu jednoduchých jedál, k dispozícii samozrejme oddelená kúpelňa s WC a balkón/terasa. K dispozícii klimatizácia,  TV, chladnička, mikrovlnná rúra, kanvica,  žehlička so žehliacou doskou, fén a práčka.
Apartmán typu 4+2 : celková výmera cca  75 m2, apartmán zároveň disponuje dvoma terasami/balkónmi (z obývačky a takiež z jednej zo spální). Má 3 miestnosti – jednu väčšiu, ktorá slúži ako obývačka, a ktorej súčasťou je malá kuchynka s jedálenským stolom a dve menšie miestnosti využívané ako spálne. V apartmáne sa ďalej nachádza kúpelňa s WC/sprchou.  Apartmán disponuje klimatizáciou (v obývacej miеstnosti}, TV (obývacia miestnosť), chladničkou, mikrovlnnou rúrou, kanvicou, dvojplatničkou, žehličkou so žehliacou doskou, fénom a práčkou. K dispozícii je aj skladacia detská postieľka. Vzhľadom na orientáciu apartmánu minimálna potreba využívania klimatizácie. Každá spálňa poskytuje priestor pre 2 osoby (disponuje dvoma základnými lôžkami), v obývačke (s kuchyňou) sú umiestnené 2 rozkladacie divány – každý pre 1 osobu (ďalšia osoba na diváne na úkor priestoru na spanie). Apartmán musí byť obsadený 4 plne platiacimi osobami, max.kapacita (dosp./deti/infant) 6+0+1, 5+1+1, 4+2+1. Je možnosť priebežného upratovania za príplatok po dohovore na mieste.

Stravovanie

Individuálne v okolitých blízkych reštauráciách prípadne priamo vo výbornej reštaurácii v komplexe.

Hotely

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Volutpat elit sed pretium, egestas sed sit.

Polohy hotelov

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Volutpat elit sed pretium, egestas sed sit.
Mapa

Viacej informácií

Na juhu od Primorska je ústie rieky Ropotamo a tiež Maslen mys, ktorého divá príroda s fjordami uchvacuje turistov. Vďaka všetkým týmto unikátnym prírodným danostiam patrí toto letovisko k najznámejším rekreačným miestam v Bulharsku. Mimochodom, aj ex-prezident vtedy ešte socialistického Bulharska Todor Živkov si práve koniec severnej pláže, ktorý prechádza do zálivu vybral pre svoju letnú rezidenciu – Perlu, čo tiež dokazuje, že v prípade toho letoviska ide o jedinečný kúsok bulharského pobrežia.

Aj my môžeme vďaka našim dvadsať ročným skúsenostiam konštatovať, že naši turisti si obľúbili práve Primorsko. Je to dané nielen jeho plážami, čistým morom, krásnou okolitou prírodou, ale najmä výhodnými cenami, ktoré sú nižšie ako v iných pobytových miestach, vďaka čomu sa naši turisti môžu aj na zahraničnej dovolenke cítiť príjemne a bezstarostne.
Kolorit Primorska dotvárajú reštaurácie s národnými špecialitami, taverny pripravujúce plody mora, moderné bary, reštaurácie rôznych svetových kuchýň, množstvo romantických vinárničiek a kaviarní, v ktorých nájdete jedálne lístky v slovenčine alebo češtine. Nachádzajú sa tu tiež turistami obľúbené samoobslužné reštaurácie, kde sa dá veľmi lacno a dobre najesť. Samozrejmosťou je pošta, poliklinika, internet a obchodíky s potravinami a iným tovarom. Deti, ale aj dospelí určite uvítajú rôzne kolotoče a atrakcie. Nákupovchtivých turistov očakávajú obchody s kvalitnou konfekciou, obuvou, koženými odevami a galantériou, zlatníctva, množstvo stánkov so striebrom, obchody so suvenírmi – a to všetko za výhodné ceny. Po zotmení v Primorsku pulzuje nočný život, sú tu pripravené bary a diskotéky nielen pre mladých, ale pre všetkých milovníkov dobrej zábavy a tanca každej vekovej kategórie. K vyhľadávaným atrakciám patrí tiež jazda na rikšiach, vyhliadkový let na rogale, kitesurfing, windsurfing a jazda na koňoch.

Dovolenky

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Volutpat elit sed pretium, egestas sed sit.

Niečo málo z Bulharska

Severná pláž Primorska sa umiestnila na 80. mieste v nedávnom rebríčku 100 najkrajších pláží v Európe 2023.
Pre znalcov to nie je prekvapenie, pretože pláže v Primorsku ponúkajú veľa miest s úžasným výhľadom a jedinečným čarom.
Môžu sa pochváliť úžasnými úsekmi piesku s krištáľovo čistou vodou, ktoré určite stoja za návštevu.
Tí, ktorí navštívia pláže v Primorsku, budú odmenení, či už si vyberú navštevovanejšie alebo pokojnejšie miesta, ktoré sú skrytým rajom nedotknutej prírody a pokojného prostredia.
Tento klenot určite stojí za návštevu aj pre tých, ktorí doteraz nemali Bulharsko v "hľadáčiku" ich záujmu a hľadajú menej známu destináciu pre ich dovolenku.

Prihláste sa na odber First minute a Last minute ponúk a noviniek.